Чому мене хвилює війна в Україні

From Trenchant Observations newsletter on Substack
Google translation

James Rowles, “?Why I care about the war in Ukraine,” Trenchant Observations newsletter on Substack, June 26, 2022.

***

James Rowles
Jun 26 червня

Читач попросив мене пояснити, чому я так дбаю про війну в Україні, і чому інших також має хвилювати. Моя відповідь слідує.

Коли я навчався в коледжі в Стенфорді, я написав дипломну роботу з відзнакою про переосмислення німцями свого минулого протягом 1945-1949 років. Центральним питанням було питання особистої відповідальності за дії свого уряду. Війна у В’єтнамі вирувала, тож це питання становило більше, ніж суто академічний інтерес.

Я вивчав новітню європейську історію і багато дізнався про те, що відбувалося в Європі в ХХ столітті, зокрема в Німеччині та Росії.

Я також провів два літа в Німеччині, одне в рамках літньої програми обміну, під час якої я жив із сім’ями в різних містах і залишався з іншими людьми, яких зустрів по дорозі. Один був німецьким ветераном війни, який втратив ногу під час Другої світової війни, і який одного вечора відвів мене додому до своєї скромної квартири в Гейдельберзі, коли я не зміг знайти кімнату в межах свого студентського бюджету. Знання його на глибокому емоційному рівні принесло додому велику трагедію війни.

Можна сказати, я був знайомий з предметами моєї дипломної роботи та їх історією. Центральною темою, яка виникла в дисертації, була тема особистої моральної відповідальності. Дисертація, яка того року отримала приз як найкраща дипломна робота в історії в Стенфорді, знаменувала мене на все життя.

Отже, відповідь на питання, чому мене хвилює війна в Україні, складна, але вихідною точкою є відчуття індивідуальної моральної відповідальності за дії мого уряду.

Дисертація вплинула на хід моєї кар’єри — і на моє життя.

Я навчався на юридичному факультеті, щоб вивчати міжнародне право та як його можна використовувати для запобігання та припинення воєн, а також для захисту людей від катувань, страт та інших порушень прав людини, наприклад тих, які німці практикують проти євреїв та інших підданих. . На третьому курсі я написав книгу про те, як дипломати та міжнародні чиновники використовували міжнародне право, щоб зупинити війну.

Влітку до третього курсу я був літнім стажером у Вашингтоні в офісі помічника директора з Європи Інформаційного агентства США. Частиною моєї роботи було стежити за Празькою весною та російським вторгненням до Чехословаччини в серпні 1968 року.

Це довга відповідь на питання, чому мене хвилює війна в Україні. Але я хочу поділитися своїм досвідом і дати повну відповідь на це питання.

Інші елементи моєї відповіді включають мою роботу як старшого штатного адвоката в Комісії з прав людини Організації американських держав, де я дізнався, як мої власні дії, написані дипломатичними нотами міністрам закордонних справ в окремих випадках, можуть врятувати життя або припинити катування конкретних людей, і як звіти, до яких я брав участь, можуть змінити політику в цілих країнах. У цій роботі я познайомився з жертвами тортур і членами сімей «зниклих безвісти» у таких країнах, як Аргентина.

Потім я пішов до Гарвардської юридичної школи, де отримав ступінь доктора міжнародного права, працюючи з одним із великих юристів-міжнародників його покоління. Він був юрисконсультом Держдепартаменту (старшим юристом-міжнародником в уряді) під керівництвом Джона Ф. Кеннеді під час кубинської ракетної кризи 1962 року.

Як експерт з міжнародного розвитку, який працює над судовою реформою, правами людини та доступом до правосуддя, я познайомився з людьми в багатьох різних країнах і мене хвилювало те, що з ними сталося. Мій діапазон емпатії значно розширився.

Вивчивши арабську мову та попрацювавши на Близькому Сході, я піклувався про жертви звірств Башара Асада та росіян під час придушення революції в Сирії, знищення стародавнього міста Алеппо так само, як росіяни зруйнували Маріуполь. на початку цього року. Я з жахом спостерігав, як Захід нічого не зробив, щоб зупинити Асада чи Путіна.

У 2014 році я писав хроніку російських вторгнень до Криму та Східної України у своєму блозі The Trenchant Observer . Роблячи це, я розвинув сильні симпатії до українського народу та його демократичних прагнень.

Крім суто особистих факторів, викладених вище, я постійно вивчав міжнародне право та політику, а також історію протягом усієї моєї кар’єри, яка включала викладання курсів міжнародного права в Гарварді, Брандейсі та інших університетах. З 2009 року я аналізую міжнародні події у своєму блозі The Trenchant Observer — у статтях про країни від Афганістану, Ірану, Лівії та Сирії до Казахстану (2022) та України (2014–2015, 2021 – дотепер).

З огляду на це, я думаю, що я добре уявляю, що стоїть на карті у війні Росії проти України та Заходу.

Я вважаю вторгнення Росії в Україну замахом на цивілізацію, а Статут ООН і міжнародне право, які я вважаю, його коронними досягненнями.

Статут Організації Об’єднаних Націй був розроблений у 1945 році після того, як дві світові війни спустошили Європу та інші частини світу. Адольф Гітлер повалив існуючий міжнародний правопорядок із жахливими результатами, які бачили всі. Засновники Організації Об’єднаних Націй розробили Хартію як своєрідну конституцію для організації світових справ і як інструмент, що допомагає націям підтримувати міжнародний мир і безпеку.

Центральним моментом була заборона застосування сили через міжнародні кордони, за винятком самооборони. Понад 75 років ця заборона, хоча іноді порушувалася, в основному діяла. До Володимира Путіна жодна країна не відкидала принцип заборони застосування сили.

Тепер, якщо Путіну дозволять піти з рук у його завойовницькій війні в Україні, вся будівля міжнародного права, заснована на Статуті ООН, швидше за все, зруйнується. Спочатку це може відбуватися повільно, але може швидко прискоритися, особливо після такої події, як китайське вторгнення на Тайвань.

Як фахівець з міжнародного права я ціную, як усі процеси управління на планеті організовані Статутом ООН і пов’язані міжнародним правом. Від міжнародної торгівлі до морського права, від міжнародної авіації до міжнародних телекомунікацій та використання Інтернету, будь-яка міжнародна діяльність, яка регулюється, залежить від міжнародного права. Неможливо уявити собі боротьбу з глобальним потеплінням без норм та інститутів міжнародного права.

Тож ви можете сказати, що я маю незвичайну точку зору людини з особистим досвідом, описаним вище, хто також присвятив все життя вивченню того, як міжнародне право працює в реальному світі.

У бюлетені Trenchant Observations і в блозі The Trenchant Observer я намагаюся поділитися своїми знаннями та досвідом з більш широкою аудиторією читачів, які цікавляться міжнародними справами.

Я прошу своїх читачів не погоджуватися на те, що я говорю, з моїх повноважень, а радше враховуючи мій незвичайний досвід, спиратися на інформацію, яку я надаю, і ретельно обмірковувати питання, які я піднімаю.

Зрештою, важливі не лише мої думки та дії, але й, що ще важливіше, ваші.

Залишити коментар

Дякуємо, що прочитали Trenchant Observations. Ця публікація є загальнодоступною, тому не соромтеся поділитися нею.

Поділіться

Trenchant Observations — це видання, яке підтримується читачами. Щоб отримувати нові публікації та підтримувати мою роботу, подумайте про те, щоб стати безкоштовним або платним підписником.

Підписатися

https://jamesrowles.substack.com/p/update-french-german-spanish-and

https://jamesrowles.substack.com/p/update-french-german-spanish-and?r=8ag24&s=w&utm_campaign=post&utm_medium=web

Subscribe to the Trenchant Observations newsletter on Substack, here.

About the Author

James Rowles
"The Trenchant Observer" is edited and published by James Rowles (aka "The Observer"), an author and international lawyer who has taught International Law, Human Rights, and Comparative Law at major U.S. universities, including Harvard, Brandeis, the University of Pittsburgh, and the University of Kansas. Dr. Rowles is a former staff attorney at the Inter-American Commission on Human Rights (IACHR) of the Organization of American States OAS), in Wasington, D.C., , where he was in charge of Brazil, Haiti, Mexico and the United States, and also worked on complaints from and reports on other countries including Argentina, Chile, Uruguay, El Salvador, Nicaragua, and Guatemala. As an international development expert, he has worked on Rule of Law, Human Rights, and Judicial Reform in a number of countries in Latin America, the Caribbean, Africa, the Middle East, South Asia, and the Russian Federation. In the private sector, Dr. Rowles has worked as an international attorney for a leading national law firm and major global companies, on joint ventures and other matters in a number of countries in Europe (including Russia and the Ukraine), throughout Latin America and the Caribbean, and in Australia, Indonesia, Vietnam, China and Japan. The Trenchant Observer blog provides an unfiltered international perspective for news and opinion on current events, in their historical context, drawing on a daily review of leading German, French, Spanish and English newspapers as well as the New York Times, the Wall Street Journal, the Washington Post, and other American newspapers, and on sources in other countries relevant to issues being analyzed. Dr. Rowles speaks fluent English, French, German, Portuguese and Spanish, and also knows other languages. He holds an S.J.D. or Doctor of Juridical Science in International Law from Harvard University, and a Doctor of Law (J.D.) and a Master of the Science of Law (J.S.M.=LL.M.), from Stanford University. As an undergraduate, he received a Bachelor of Arts degree, also from Stanford, where he graduated “With Great Distinction” (summa cum laude) and received the James Birdsall Weter Prize for the best Senior Honors Thesis in History. In addition to having taught as a Lecturer on Law at Harvard Law School, Dr. Rowles has been a Visiting Scholar at Harvard University's Center for International Affairs (CFIA). His fellowships include a Stanford Postdoctoral Fellowship in Law and Development, the Rómulo Gallegos Fellowship in International Human Rights awarded by the Inter-American Commission on Human Rights, and a Harvard MacArthur Fellowship in International Peace and Security. Beyond his articles in The Trenchant Observer, he is the author of two books and numerous scholarly articles on subjects of international and comparative law. Currently he is working on a manuscript drawing on some the best articles that have appeared in the blog.